www.greatdane-apolonas.lt
 
 

-- Pradžia -- Apie mus -- Standartas -- Dokumentai -- Aktualijos -- Veislynai -- Reproduktoriai

-- Kergimai, šuniukai -- LDSK parodos -- Parodų naujienos -- Kontaktai -- Nuorodos

 


Laikas - vienintelis dalykas, kuris visada skuba ir niekada nesibaigia. Metai keičia metus, o su jais mes ir patys keičiamės. Bet tai supranti tik tada, kai sustoji kryžkelėje ir pagalvoji, ką jau padarei ir ką dar padarysi. Kaip tik šiandien Lietuvos Dogų savininkų Klubas „Apolonas“ stovi laiko kryžkelėje, kai už nugaros liko prabėgę klubo egzistavimo metai, o priešakyje - ateitis. Ateitis, kurią mes patys kuriame.

Po klubo įkūrimo 1994 m. iki šiandien LDSK „Apolono“ veiklą valdė šie prezidentais: I. Aleksejeva (1994-1996m.), D. Sudeikienė (1996-2002m.), A. Bakšytė (2002-2007m.), o nuo 2007m. T.Biskaševskaja. Buvo suorganizuota 12 klubinių parodų, kuriose teisėjavo teisėjai iš įvairių Europos šalių: Vokietijos, Lenkijos, Vengrijos, Šveicarijos. Ringuose varžėsi šunys iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Suomijos, Čekijos, Vokietijos. Klube užauginta nemažai Int. Ch, klubinių parodų nugalėtojų, graži puokštė Lietuvos jaunimo čempionų ir Lietuvos čempionų. Taip pat turime Europos nugalėtoją ir Europos vokiečių dogų klubo nugalėtojų.O kiek aplankyta parodų ir Lietuvoje ir užsienyje...niekas jau to net nebesuskaičiuos.

Dėka diskusijų ir ginčų gimsta užsispyrimas ir atkaklumas veisti vokiečių dogus, domėtis šia veisle, gerinti ją. Kaip ir visur, taip ir čia lieka atkakliausi, šiai dienai: 8 vokiečių dogų veisėjai ir apie 25 pastovių vokiečių dogų klubo narių. Kitų šalių vokiečių dogų klubams šie skaičiai atrodo juokingi, tačiau juokiasi tik tas, kas juokiasi paskutinis. Iš palyginti tokio mažo gimusių šuniukų skaičiaus turėti tiek gerų suaugusių vokiečių dogų pavyksta ne kiekvienam veisėjui ir klubui. Ir nors mūsų klubo skaičiai (12 metų, 8 veisėjai, vidutiniškai 4 vados per metus) kitiems veisėjams ir klubams yra gana maži, niekas nedrįsta juoktis iš mūsų šunų. Nes mūsų vokiečių dogai į parodų ringus ateina nugalėti. Nesvarbu, kokioje šalyje, nesvarbu kokio rango parodoje, bet mažiausiai į prizinį penketuką jie visada patenka. Aktyvių klubo narių dėka Lietuvoje turimi vokiečių dogai, kaip tolygūs konkurentai, susitinka svarbiose tarptautinio masto ar pasaulinėse parodose. Ir konkuruoja su kitų šalių šunimis, kur vokiečių dogai veisiami jau šimtmečiais. Džiugu, o kartais gaila, kad sunkiai Lietuvoje šeimininkus randantys maži vokiečių dogų šuniukai jau noriai laukiami kitose Europos šalyse. Auga žavi ir perspektyvi jaunų šunų karta, kuri, tikėkimės, parodys save Lietuvos ir Tarptautinių parodų ringuose, po savęs paliks taip pat visų veisėjų laukiamus palikuonis.

Taigi, ne skaičiai ir ne kiekybė apsprendžia sėkmę. Kokybės siekimas ir nuoširdus atsidavimas darbui, kurį darai, yra mūsų ir mūsų vokiečių dogų sėkmės raktas.

Iki vokiečių dogų klubo įkūrimo, Lietuvoje vokiečių dogų padėtis buvo gana liūdna ir miglota. Žinoma, vokiečių dogai buvo veisiami, tačiau daugiausia dėmesio buvo kreipiama į jų tarnybines savybes. Be to, buvome „izoliuoti“ nuo kitų šalių, kurios žymiai toliau buvo pažengusios vokiečių dogų veisime.

Pastaruosius metus Lietuvoje vokiečių dogų veisimas tapo labiau kryptingesnis, užsibrėžti tikslai, ko labiau norime iš savo veisiamų šunų. Per gana trumpą laiko tarpą pasiekti geri rezultatai. Lietuvoje išveistų vokiečių dogų charakteris, anatominės savybės stipriai skiriasi nuo šunų, veistų iki 1994 metų. Pastaraisiais metais išveisti šunys labiau atitinka veislės standarto keliamus reikalavimus, neagresyvūs, turintys gerą charakterį, tikri šunys palydovai. Ir vėlgi būtina pabrėžti, kad šiandieniniai klubo rezultatai yra pasiekti gana mažoje vokiečių dogų populiacijoje ir tik kelių žmonių dėka. Už šiandieninę Lietuvoje esančių dogų kokybę galime dėkoti savo pačių užsispyrimui, meilei ir atsidavimui šiai veislei, vidinei ir išorinei konkurencijai (be jos užsnūstume), tuo pačiu vienas kitam ir dažnai lydinčiai sėkmei.

Šalia kitų Europos šalių vokiečių dogų klubų LDSK „Apolonas“ yra lyg „naujagimis“, tačiau, nepaisant to, 2001 metais buvome draugiškai priimti į Europos vokiečių dogų klubą (EuDDC). Tai atvėrė mums dar didesnes galimybes gerinti šią vokiečių dogų veislę, sužinoti apie veislės problemas kitose šalyse ir tų problemų vengti.

LDSK „Apolonas“, atsižvelgdamas į LKD ir EuDDC veisimo reikalavimus, jau kelinti metai veisimui naudoja šunis, turinčius HD displazinį patikrinimą, jiems atlikti psichikos ir elgsenos testai. Kiekvienais metais nuo 2002m. yra vykdomas kiorungas („veislinis įvertinimas“).

Atsižvelgiant į vokiečių dogams keliamus fenotipus, psichikos, elgsenos, sveikatos reikalavimus 2003m. buvo patvirtintas naujas vokiečių dogų veisimo nuostatų pataisymas, kuris, atsiradus poreikiui, peržiūrimas ir papildomas naujais punktais.

Pradedantis vokiečių dogų mylėtojas nėra tokioje aklavietėje, kaip buvo iki 1994 metų, kai apie vokiečių dogą galėjome skaityti tik iš bendrosios Kinologijos knygų. Standartas būdavo apibūdinamas tik keliais žodžiais ir gana dviprasmiškai. Kelinti metai veikia LDSK „Apolonas“ internetinė svetainė, kurioje pateikiama informacija apie Lietuvos vokiečių dogų veislynus, veisėjus, patinus reproduktorius, vokiečių dogų šuniukus, vadas, klubo naujienas, vokiečių dogų standartą ir parodas. Tai dar viena galimybė reklamuoti savo augintinius.

Kadangi Lietuva tapo lyg kryžkelė tarp Vakarų Europos, Rytų Europos bei Skandinavijos šalių, LDSK „Apolonas“ pradėjo domėtis kitų šalių klubų nariai. Džiaugiamės, kad užsieniečiai ir jų dogai papildo mūsų gretas.

Mes patys turime įvertinti savo indėlį į LDSK “Apolonas“ veiklą, taip pat savo indėlį vokiečių dogų veislei. Mes, klubo nariai, vienas kitam galim ir privalom pasakyti ačiū, nes nei vienas iš mūsų, būdamas vienas, nebūtų tiek nuveikęs, kaip visi drauge. Vien dėl konkurencinio stimulo mes turime dėkoti vienas kitam, nes jis visada buvo ir bus žmonijos veiklos variklis. Kiekvienas iš mūsų padarydamas nors menkiausią dalyką klubui ar klubo nariui, nors mažiausią paslaugą vienas kitam, veikiame ta pačia kryptimi, stengiamės dėl mūsų auginamų vokiečių dogų. Tik dėl jų buvo įkurtas Lietuvos Dogų Savininkų Klubas „Apolonas“, tik dėl jų mes stengiamės ir tik dėl jų mes dirbsime drauge toliau.

Klube visada rasite atsakymus į Jūsų rūpimus klausimus, apie dogiuko įsigijimą Lietuvoje ir užsienyje, jo priežiūrą, auginimą ar auklėjimą. Teikiama informacija apie parodas ir organizuojamos kelionės su vokiečių dogais į tarptautines parodas užsienyje.

LDSK "Apolonas" Almanachas, 2004 m.

 

LUARA ARMADA
EuDDC W`2000 Šveicarija

 

ULMAS IŠ DEGSNĖS MAUMEDYNO (LKD)
EuDDC JW“2001 Vengrija

KIARA NUO GRAŽUČIŲ (LKD)
EuDDC W‘2005, BOB - BIS 1 Belgija

 

 

Į puslapio pradžią